Home » strona główna » „Odpowiedzialność nieletnich” – spotkanie z policjantem

„Odpowiedzialność nieletnich” – spotkanie z policjantem

  policjant_odpowiedzialnocs_nieletnich  Dnia 14 stycznia 2015 r. policjant z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii sekcji prewencji, komendant policji w Nowym Wiśniczu, st. asp. Piotr Jacewicz przeprowadził pogadankę profilaktyczną z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum.
Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum. Przewodnią myślą pogadanki połączonej z prezentacją multimedialną była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowania i działania w różnych miejscach, także w szkole. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci i młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczących przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Policjant uświadamiał młodzież o grożących im niebezpieczeństwach, związana z narkomaniom, piciem alkoholu, paleniem papierosów i przemocą w rodzinie. Pouczył o odpowiedzialności karnej za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, odpowiedzialności za wymuszenia i rozboje; za niszczenie mienia publicznego i społecznego, a nawet uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie. Sporo czasu pan policjant poświęcił zjawisku cyberprzemocy, stalkingu, nakłaniał także do rozważnego zamieszczania wszelkich informacji, czy fotografii na portalach internetowych.

Link do galerii

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7707

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo