Home » strona główna » Opinia o programie profilaktycznym pt. „ Dwie lekcje ćpania – skutki głupoty”.

Opinia o programie profilaktycznym pt. „ Dwie lekcje ćpania – skutki głupoty”.

     Dnia 9 kwietnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Panem Arturem Amendą – prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Arka Noego”, zajmującym się profilaktyką uzależnień wśród młodzieży.
Prowadzący poprzez zastosowanie ciekawych metod popartych przykładami z życia, potrafił sprawić, że młodzież słuchała z zainteresowaniem. Było to spotkanie nie tylko pełne humoru, ale również wzruszenia, jednak pozbawione umoralniania i pouczania. Prelegent , opowiadając historię swojego życia naznaczonego przemocą ojca alkoholika, podkreślał wartość szczęśliwego domu rodzinnego, zdrowia. Ważną rolę przypisywał umiejętności rozsądnego spędzania wolnego czasu, aby potem nie ponosić katastrofalnych skutków własnej głupoty.

    Dwugodzinne spotkanie na pewno pozostało w pamięci naszych uczniów , uświadomiło im problemy wynikające z eksperymentowania z papierosami, alkoholem i narkotykami oraz skłoniło do refleksji. Jesteśmy wdzięczni za umożliwienie uczestnictwa w tym spotkaniu.

Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Rozdzielu

Więcej informacji

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_0705

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo