Home » strona główna » Wycieczka dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III na Jastrząbkę

Wycieczka dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III na Jastrząbkę

 Korzystając z uroków pięknej jesiennej pogody wybraliśmy się na pieszą wycieczkę na Jastrząbkę. Głównym celem tej wyprawy było budzenie i wzmacnianie postaw patriotycznych u dzieci i uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Po dotarciu na wzgórze Jastrząbka,   odwiedziliśmy cmentarz żołnierski z okresu I wojny światowej. Pani dyrektor – Alicja Adamczyk-Brózda opowiedziała nam  historię tego miejsca i przybliżyła smutny los naszej Ojczyzny z okresu niewoli. Następnie złożyliśmy kwiaty i znicze na grobach żołnierzy i uczciliśmy ich pamięć  modlitwą i ciszą. Później, na zaproszenie pani Moniki Książka-Leśniak, udaliśmy się do jej domu rodzinnego, gdzie urządziliśmy wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i świetnie bawiliśmy się na łące.Wycieczka była bardzo udana, zrozumieliśmy, jak wspaniale jest żyć w wolnym kraju a dzięki  przepięknej pogodzie mogliśmy podziwiać piękno naszej Ojczyzny. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Serdecznie dziękujemy pani Monice Książka-Leśniak za zaproszenie i gościnność,  rodzicom, którzy pomagali w opiece nad dziećmi oraz panu Jarosławowi Orłowi za przygotowanie kijów do pieczenia kiełbasek.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_3196

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo